Blog o vývoji softvéru na mieru

Najrýchlejšia tvorba prvotriednych webových stránok.

Príťažlivý vzhľad, jednoduché ovládanie, dodržaný rozpočet a časový harmonogram.

Ziskový eshop

Ako zarábať online predajom (web, eshop, ...), nech predávate čokoľvek? Ako predávať viac a za vyššie ceny ako konkurencia? Ako vyliečiť stratový web a eshop? Ako nenaletieť na rozprávky tvorcom webov a markeťákom, ktorými Vás oberajú o peniaze?

Internetový podvod v štýle farmaceutických firiem

Pozor na firmu DNS Slovakia a jej podvodné emaily. Najskôr vás vystraší neexistujúcou chorobou a potom vám na ňu predá liek.

Cigánski diabli – Gypsy devils

Po niekoľkomesačnej práci sa môžeme pochváliť spustením ostrej verzie webových stránok pre svetoznáme hudobné teleso Cigánski diabli – Gypsy devils.

Webové stránky apríl 2018

Ani v apríli 2018 sme nezaháľali. Okrem prác na väčších projektoch, ktorých uvedenie do rutinnej prevádzky vyžaduje ešte veľa práce, sme našim novým klientom odovzdali dva nové menšie weby.

Dve základné techniky použitia obrázkov pre rýchlejšie načítanie webových stránok

Rýchlosť zobrazenia webových stránok je jeden z najdôležitejších faktorov, ktorý rozhoduje o tom, či návštevník vašich webových stránok využije vaše služby.

Nové webové stránky marec 2018

V marci 2018 sme odovzdali zákazníkom dva nové webové projekty. Obidva samozrejme spracované v responzívnom dizajne.

Európska rada používa Umbraco

Systémov na správu obsahu existuje viacero. Najznámejšie sú Wordpress, Drupal, Joomla, ale Európska rada si vybrala Umbraco. Systém, v ktorom webové stránky tvoríme aj my. Prinášame Vám prehľad dôvodov prečo sa Európska rada rozhodla pre Umbraco.

Webové stránky január 2018

Aj v januári 2018 sme odovzdali našim zákazníkom pár nových webových stránok. Sme hrdí najmä na ambiciózny projekt komunity včelárov na propagáciu ich služieb a predaj pravých včelích produktov.

Koľko stojí vytvorenie web stránky

Cena za vytvorenie webovej stránky je úmerná rozsahu webovej stránky a kvalite vykonanej práce. Prinášame vám prehľad cien jednotlivých typov webových stránok.

Webové stránky december 2017

V decembri 2017 sme vytvorili jednu novú webovú stránku a redizajnovali sme webové stránky dovolenkového portálu.

Päť dôvodov prečo chcieť systém správy obsahu webu Umbraco

Systém správy obsahu webu umožňuje vlastníkovi webu aktualizovať obsah jednotlivých webových stránok bez toho, aby k tomu potreboval akúkoľvek pomoc od vývojára webu.

Webové stránky november 2017

V novembri 2017 sme vytvorili novu verziu webových stránok pre najväčší a najstarší register prekladateľov a tlmočníkov na Slovensku.

Ako na to, aby ste webové stránky dostali načas

Dá sa dosiahnuť 100% dodržiavanie termínov pri tvorbe webových stránok? Áno dá sa to a prezradíme vám ako na to.

Nové webové stránky október 2017

V priebehu septembra a októbra sme vytvorili a odovzdali do prevádzky opäť pár nových unikátnych webových stránok.

Zmeňte slová a začnú sa diať veci

Každý deň prijímame tisícky informácií. Do čítania akýchkoľvek ďalších sa nám preto vôbec nechce. Ako teda presvedčiť návštevníka webových stránok, aby si prečítal, čo mu chcete povedať?

Čo je HTTPS a načo je dobré

HTTPS je bezpečnejšia forma používania internetu. HTTPS bolo kedysi určené najmä pre heslá a ďalšie citlivé informácie. Dnes však celý web prechádza hromadne na HTTPS a opúšťa HTTP.

Undelivered Mail Returned to Sender

Prišlo vám na váš e-mail zrazu mnoho správ s názvom Undelivered Mail Returned to Sender? Mali by ste spozornieť!

Nové webové stránky leto 2017

Ani sme sa nenazdali a prázdniny a leto sú preč. Počas tohtoročného leta sme okrem oddychovania a naberania energie spracovali aj niekoľko nových webových stránok.

Nové webové stránky 05/2017

Ani máj nebol bez dokončených webových stránok. Pozrite si najnovšie weby z našej produkcie.

Ako upraviť obrázky pre webové stránky

Prečítajte si praktický návod ako jednoducho upraviť obrázky skôr ako ich umiestnite na webové stránky.

Ako správne používať obrázky na webových stránkach

Pútavé obrázky sú základom pre každý pekný web. Okrem vzhľadu obrázka sú však dôležité aj ďalšie faktory, na ktoré netreba zabúdať.

Nové webové stránky

V mesiaci apríl sme vytvorili a nasadili do produkčnej prevádzky opäť pár nových zaujímavých webových projektov.

Skutočne viete, čo je SEO?

Vytvorte nám webovú stránku, ale musí byť prvá vo vyhľadávaní cez Google. To je častá požiadavka ľudí, ktorí sa už stretli s pojmom SEO.

Nové projekty a webové stránky

V marci sme úspešne odovzdali do prevádzky niekoľko webových stránok a jeden individuálny Windows projekt pre správu a administráciu oprávnení interného systému objednávok.

Hľadáme programátora pre tvorbu webových stránok

Hľadáme programátora pre najrýchlejšiu tvorbu prvotriednych webov. Chceš byť najlepším programátorom webových stránok? Čítaj ďalej. Máme pre teba job.

Online all inclusive

Vďaka internetu ušetríte pri podnikaní čas aj peniaze. Stačí vedieť ako na to a nebáť sa zmeny.

Prečo 9 z 10 eshopov skrachuje

Chystáte sa spustiť eshop? Prečítajte si ako sa nestať ďalším skrachovaným eshopistom.

Perfektná webová stránka

Čo si predstavíte pod pojmom perfektná webová stránka?

Najlacnejšia webová stránka

Keď si kupujete automobil, tak nie preto, aby ste ho mali. Kupujete si ho preto, aby vás dopravil na miesto určenia rýchlejšie ako verejná doprava. Rovnako je to aj s webovými stránkami.

Prečo by ste si od technickej firmy nekúpili pečivo

Pretože už by ste nekupovali koláče, ktoré sú voňavé, slané, sladké, ovocné, či chrumkavé, ale koláče, ktoré sú ...

Web, ktorý zarába – časť deviata – remarketing

Remarketing je geniálny postup ako vyťažiť z reklamy oveľa viac s minimálnym navýšením reklamného rozpočtu.

Ženy sú v programovaní lepšie ako muži

Výskum v open-source komunite ukázal, že ženy sú pri písaní kódu softvérových aplikácií lepšie ako muži.

20 najviac zarábajúcich webov

Najziskovejší web zarobí za jednu sekundu viac ako priemerný Slovák za celý mesiac. Pozrite si, ktoré weby zarábajú najviac a koľko to je.

Pozrite si Facebook z roku 2004

Facebook bol pôvodne uzatvorenou sociálnou sieťou pre komunikáciu medzi študentmi na vybraných školách.

Pozrite si prvú webovú stránku

Britský vedec Tim Berners-Lee vynašiel www stránky v roku 1989 vo výskumnom centre CERN.

Najnovší e-shop

V polovici decembra sme odovzdali do prevádzky nový e-shop pre nášho klienta SiRa Nature. Je ním e-shop s kvalitnou bio kozmetikou.

Navigácia na webe: 5 tipov ako ju vylepšiť

Malé zmeny môžu znamenať veľký rozdiel. Navigácia na webe je výborným príkladom. Štruktúra a texty vo vašej navigácii môžu výrazným spôsobom ovplyvniť výsledky.

Čo je štandardom na webe

Prečítajte si 10 odporúčaní, ktoré by mal váš web zohľadňovať. Čo použiť a čomu sa vyhnúť pri tvorbe webovej stránky. Čo ľudia na webe očakávajú ako štandard.

Ako vyberať e-shop

Rozmýšľate o predaji cez internet? Prečítajte si na čo si dať pozor pri výbere riešenia, ktoré má byť vašim e-shopom.

Tri rady ako úspešne podnikať

Prinášame vám tri jednoduché rady ako vybudovať úspešné podnikanie. Ako sa vyhnúť krachu a zabezpečiť prosperitu vašim podnikateľským zámerom.

Pekný a úspešný web

Pekný a úspešný web nemusia vždy znamenať to isté. Web môže byť pekný, ale nemusí vám zarábať. Prinášame vám rady a návody, na čo si dať pozor, aby ste mali úspešné webové stránky.

Ako funguje internet

Internet to nie sú iba webové stránky. Internet používame na mnohé rôznorodé činnosti a dnes už si len málokto dokáže predstaviť život bez internetu. Pozrite sa ako je možné, že to všetko funguje.

Ako fungujú webové stránky

Fascinuje vás ako je možné, že nájdete na internete takmer všetko? Chcete vedieť ako internet funguje a čo potrebujete na prevádzku webových stránok? Vo svojej podstate je to veľmi jednoduché.

Na úpravu web stránok nepotrebujete programátora

Chcete meniť obsah web stránok kedykoľvek a bez programátora? Žiadny problém. Dá sa to veľmi jednoducho a naozaj k tomu programátora a ani programátorské znalosti nepotrebujete.

Mobilné web stránky

Vytvárajte a optimalizujte webové stránky pre mobilné telefóny. Ak to neurobíte, vaši zákazníci odídu ku konkurencii. Prečo?

Ako sa tvorí softvér – časť šiesta – user experience

Mnoho dobrých myšlienok a aplikácií stroskotá na ich ťažkopádnosti a nepoužiteľnosti. Čo to spôsobuje a ako to napraviť sa pokúsime načrtnúť v tomto článku.

Vyskúšajte mikrostránky

Mikrostránka je skvelý nástroj, ktorý nestojí veľa, ale môže veľa poskytnúť. Ak ešte nemáte svoj vlastný web, tak mikrostránka môže byť jeho začiatkom. Nemusíte hneď začínať s megalomanským projektom.

Pozor na Tagnetico! Nefunguje, ale faktúry posiela!

Tagnetico naučilo môj web a sociálne siete zarábať minimálne o 20% viac. Teraz totiž vieme vopred, čo a kedy naši zákazníci budú chcieť. Celkom zaujímavé a pútavé, ale bohužiaľ už Tagnetico nefunguje.

Chcete vedieť, čo robia ľudia na vašom webe?

Mať web nestačí. Ak majú web stránky pomáhať v podnikaní a najmä v predaji, musíte vedieť kto ich navštevuje, čo ľudí na vašom webe zaujíma, čo všetko si pozerajú a hlavne, kde ich návšteva končí a prečo končí.

E-book zdarma: Web, ktorý zarába

Online podnikanie sa rozširuje stále viac. Mnoho živnostníkov a podnikateľov si dalo vytvoriť webové stránky, blogy a eshopy v presvedčení, že im budú prinášať nových zákazníkov a nové objednávky. Mnohokrát sú ale veľmi prekvapení, keď zistia, že to nie je pravda a takmer nikto u nich cez web nenakupuje.

Web, ktorý zarába – časť ôsma – vzdelávajte sa

Svet sa mení a web s ním. Čo platilo dnes, zajtra už neplatí. Postupy, ktoré fungovali včera, zajtra už nebudú. Ak chcete podnikať online, musíte sa neustále vzdelávať.

Web, ktorý zarába – časť siedma – obsahová reklama

Ak budujete povedomie o značke a chcete sa ľuďom pripomenúť aj keď vás nehľadajú, využite možnosti obsahovej reklamy. Poradíme vám ako peniaze na obsahovú reklamu použiť efektívne.

Aká je dobrá cena za vytvorenie web stránky

Koľko stojí vytvorenie web stránky? Čo tvorí cenu web stránky? Čo všetko je v cene a odpovede na ďalšie otázky, ktoré si kladiete, keď chcete mať vlastný web.

Web, ktorý zarába – časť šiesta – reklama vo vyhľadávaní

Má význam utrácať peniaze za reklamu na internete? Funguje to vôbec? Veď ľudia si vás nájdu cez Google, kde to máte zadarmo!

Web, ktorý zarába – časť piata – UX

Máte na webe alebo v e-shope veľa návštev, ale iba veľmi málo návštevníkov u vás nakupuje? Zrejme ste zanedbali user experience.

Online ekonomický softvér

Nevytvárame iba jednoduché weby a eshopy. Tvoríme komplexné webové riešenia. Dôkazom je online ekonomický softvér Humanet, na ktorého vývoji pracujeme už od jeho začiatku.

Najobľúbenejší e-shop

Chcete mať vlastný e-shop a predávať produkty online? Vytvorte si e-shop rýchlo a jednoducho na platforme Webareal. Webareal je obľúbené riešenie s množstvom funkcií za skvelú cenu.

Vzdelávaj sa po novom, vzdelávaj sa online

Podnikáte alebo iba začínate podnikať a neviete ako dať o sebe vedieť? Internet je super médium, ktorým rozšírite informácie o vašom biznise rýchlosťou blesku. Stačí vedieť ako na to. Potrebné znalosti a zručnosti získate na online platforme TRUNIVERSITY.

Ako sa tvorí softvér – časť piata – príprava je základ úspechu

Na programovaní je pekné, že výsledok svojej práce môžete vidieť za pár minút. Práve to je fakt, ktorý priťahuje veľmi veľa nadšencov a študentov k programovaniu. Bez zodpovednej prípravy projektu, však nikdy nevznikne dokonale fungujúca aplikácia.

Web, ktorý zarába – časť štvrtá – obsah je kráľ

Webových stránok sú na internete milióny. Vyčnievať medzi nimi a prilákať návštevníkov bez platenej propagácie, vyžaduje usilovné a najmä pravidelné budovanie zaujímavého obsahu.

Web, ktorý zarába – časť tretia – emailový marketing

Nič nie je horšie ako nebyť so svojimi zákazníkmi v kontakte. Veľmi účinným nástrojom ako informovať o novinkách, plánoch a aktualitách je emailový marketing. Nástroje k tomu získate zadarmo. Vyžaduje to len váš čas a úsilie.

Web, ktorý zarába – časť druhá – sociálne siete

Množstvo ľudí, najmä mladých, trávi na sociálnych sieťach denne niekoľko hodín. Pre každú firmu sú sociálne siete príležitosťou ako komunikovať so svojimi zákazníkmi a fanúšikmi. Je to ideálne médium na zdieľanie noviniek a aktuálneho diania z vášho podnikania.

Ako sa tvorí softvér – časť štvrtá – výkon

Nikto nemá rád, keď sa aplikácia vlečie ako slimák. Čím viac dát v aplikácii uložíte a čím viac užívateľov ju súčasne používa, tým sú kladené vyššie nároky na výkonnosť celej aplikácie. Ak podceníte pri vývoji práce spojené s výkonom aplikácie, môžete tým celý projekt pochovať.

Web, ktorý zarába – časť prvá - SEO

Vytvoriť web je jednoduché. Priviesť naň dostatok zákazníkov a zarábať, je však vec druhá. Poradíme vám a pomôžeme s vytvorením webu, či e-shopu a naučíme vás ako naň prilákať zákazníkov.

Ako sa tvorí softvér – časť tretia – ladenie

Vytvoriť web, mobilnú aplikáciu, či Windows program nie je nič prevratne zložité. Potrebujete trochu úsilia, logiky, času a môžete začať. Ak však chcete vytvoriť niečo kvalitné a spoľahlivé, potrebujete oveľa viac.

Ako sa tvorí softvér – časť druhá – ukladanie údajov

Väčšina aplikácií musí uchovávať určité dáta. Potrebujete ich meniť, dopĺňať, či mazať, podobne ako vaše statusy a posty na sociálnych sieťach. Aké má developer základné možnosti pri práci s dátami, si môžete prečítať v tomto článku.

Ako sa tvorí softvér – časť prvá - vývojové prostredie

Každý deň milióny, ba až miliardy ľudí, po celom svete používajú smartfóny, tablety, notebooky a ďalšiu elektroniku, ktorej základnou výbavou sú softvérové aplikácie a programy. Zaujíma vás ako tieto aplikácie vznikajú?

Web pomocou CMS - áno, či nie?

Základnou myšlienkou CMS je zjednodušenie tvorby webových stránok. Pomocou CMS sa môže ktokoľvek pustiť do úprav web stránok.

Prečo responzívny web

Prečo máte chcieť responzívny web? Pretože prináša viac zákazníkov. Prečítajte si čo je responzívny web a ako vám pomôže v získavaní zákazníkov.